موزیکستان

کد بستن راست کلیک

ابزار وبمستر

banner ads

 

 

 

 

نام : ضیاء

نام اصلی : ضیاء آتابای

متولّد : ۱۰ فروردین ۱۳۲۱ در مسجد سلیمان

وفات : در قید حیات

ملیّت : ایرانی

حوزه فعّالیّت : خواننده

سبک : پاپ و فولکلور

 

 

 

ضیاء متولّد ۳۰ مارس ۱۹۴۲ خواننده پیش از انقلاب در ایران بود.

او تلویزیون ملّی ایران NITV را در آمریکا بنیان گذاشت.

 

 --»خانواده«-- 

 

همسرش عاریه آتابای نام دارد و دارای یه فرزند پسر به نام آرتیکاس آتابای بود که توسط یک فرد ناشناس توسط ضربات چاقو در منزل خود در آمریکا کشته شد.

عروس ضیاء سابرینا عارف کیا دختر خواننده معروف قدیمی ایرانیست.

 

--»شروع کار«-- 

 

وی نیز مثل اکثر خواننده‌های دیگر محل اجرای برنامه‌ هایش کاباره بود و از آنجا کار خود را آغاز کرد و بعضاً آهنگ‌های فولکلور اجراء می‌کرد و با آهنگ‌هایی نظیر «رینگو» و «زنگالو» به شهرت رسید.

 

--»مهاجرت از ایران«-- 

 

ضیاء آتابای نیز بعد از انقلاب اسلامی مانند بسیاری از خواننده های دیگر از ایران مهاجرت کرد و برای همیشه به آمریکا رفت. 

--»راه اندازی شبکه ماهواره ای«-- 

 

بعد از گذشت چند سال زندگی در آمریکا او اوّلین تلویزیون بیست و چهار ساعته جهانی را افتتاح کرد، بر اساس سیاست طراحی شده کاری به کار سیاست نداشت.

حتّی اگر کسی روی خط برنامه می‌آمد و از خط قرمز آن وقت که فحاشی بود، رد می‌شد، تلفن‌اش قطع و توسط مجری مربوطه و خود ضیاء آتابای دعوت به آرامش و خویشتن‌داری و احترام به دیگران می‌شد.

امّا بعد از چند وقتی که تلویزیون (ان.ای.تی.وی) مخاطبان و هواداران خود را پیدا کرد، ضیاء خود را بیش از پیش  یافت و هر روز با آنکه سررشته ای از سیاست نداشت، سعی در پاسخ دادن به سوال های مختلف سیاسی و رهنمود صادر کردن به هواداران و وطن فروش خواندن مخالفان خود می کرد.

بررسی سوابق خانوادگی و ... نشان می دهد که همسر ضیاء یکی از خویشاوندان دوره خاندان سلطنتی‌ است و خرج و مخارج تلویزیون با حمایت همان گروه‌ها و به شرط حمایت و همراهی تلویزیون با اهداف گروه فراهم می شود.

یکی از معروف ترین حمایت کننده‌های مالی این شبکه «بیژن پاکزاد» (طراح مد ایرانی) بود که چند باری برای مصاحبه به تلویزیون آمد و هر بار هم علّت کمک خود را ارادت به شخص ضیاء و همسرش عنوان کرد. 

  

--»پایان کار سیاسی«-- 

 

پایان کار تلویزیون ملّی ایران در سال ۱۳۸۵ چنین رقم خورد که  او چندی پیش به همراه دیگر همكاران، از جمله: مانوک خدابخشیان، ناصر انقطاع، آیلین دردریان، شهروز رفیعی و ... بر صفحه تلویزیون ظاهر شد و به صورتی كاملاً هنری از بینندگان عزیز خداحافظی كردند و این شبکه تلویزیونی چندی بعد تعطیل شد.

 

--»توجّه«--

 

این آرشیو به همّت عوامل سایت موزیکستان و با زحمات بی بدیل مدیریت سایت تهیّه و برای دانلود خدمت شما عزیزان عرضه گردیده از کپی برداری بدون ذکر منبع جداً خودداری فرمایید. 

دیدگاه ارسال شده است

نمایش / مخفی کردن دیدگاه ها