موزیکستان

کد بستن راست کلیک

ابزار وبمستر

banner ads

 

 

 

 

نام : سعید پورسعید

نام اصلی : سعید پور سعید

متولد : ۲۰ اردیبهشت ۱۳۴۵ در اصفهان

وفات : در قید حیات

ملیّت : ایرانی

حوزه فعالیّت : خواننده و مدّاح

سبک : پاپ

 

 

سعید پورسعید در بیستم اردیبهشت ماه سال ۱۳۴۵ در شهر اصفهان دیده به جهان گشود.

شهر هنرپروری که از دیرباز تا کنون خاستگاه بسیاری از هنرمندان بزرگ ایرانی بوده است، او خواندن را از دوران کودکی آغاز کرد، البتّه به علّت بافت سنّتی خانواده بیشتر فعّالیّتش به شکل حضور در مراسم مذهبی و هیئت ها بود .

در دوره نوجوانی ردیف های موسیقی ایرانی را زیر نظر استاد تاج اصفهانی فرا گرفت. 

  

--»فعّالیّت حرفه ای«--

 

سعید فعّالیّت حرفه ای خود را از اواخر دهه شصت آغاز کرد، یعنی زمانی که موسیقی پاپ در داخل کشور مورد بی مهری بسیار قرار گرفته بود. به همین دلیل در ابتدا بسیاری از آثار او به صورت غیر رسمی توسط دوستان و آشنایانش در محافل مختلف پخش شد، دست به دست گشت و کم کم صدای سعید تبدیل شد به صدایی آشنا برای ایرانیان هنردوست در نقاط مختلف جهان. به طوری که کمتر کسی را می یابیم که به اصطلاح جوان دهه هفتاد باشد و با ترانه های سعید خاطره ای نداشته باشد.


اوّلین آلبوم سعید "نوازشم کن" نام داشت که به خاطر وجود آهنگ های عاشقانه و سخت سوزناک و از آنجا که " آنچه از دل برآید لاجرم بر دل نشیند" با استقبال زیاد مردم رو به رو شد. 

شاید یکی از دلایلی که این آهنگ ها را تا این حد در میان مردم محبوب ساخت، این بود که انگیزه های مادی در آن وجود نداشت و هنرمندان خالق آن از دل و برای دل کارها را ساخته بودند . برعکس بسیاری از آثار امروز که برای فروش و بازار ساخته می شوند و در نتیجه پس از مدّتی تاریخ انقضایشان به پایان می رسد. 

 

--»دیگر آلبوم های او «--

 

وی آلبوم های دنیای باتو بودن ، عشق سوزان ، یلدا و همبازی را وارد بازار کرد و جالب است بدانید که تنظیم چند آهنگ از آلبوم دنیای باتو بودن ۱۳۷۵ به عهده شادمهر عقیلی بود و این جزء اوّلین فعّالیّت های حرفه ای شادمهر نیز محسوب می شود. تا اینکه در سال ۱۳۸۱، چند سالی پس از اینکه موسیقی پاپ در داخل کشور رونق دوباره گرفت سعید اوّلین آلبوم مجاز خود را با نام "بازگشت" از سوی شرکت نوای رامشه به بازار فرستاد .  

 

آلبوم بعدی بهونه نام داشت که در حقیقت بازخوانی ترانه های قدیمی سعید بود که در دهه هفتاد اجرا شده بود . ترانه معروف "تو مثل گلی" در این مجموعه بازخوانی شد. "عطر نفسهات" کار بعدی او بود که در سال ۱۳۸۴ عرضه شد.

اینبار سعید علاوه بر اینکه همکاری خود را با مؤسسه فرهنگی هنری آوای ماندگار آغاز کرد، با شاعران و آهنگسازان جدیدی فعّالیّت خود را ادامه داد که تا کنون با آنها کار نکرده بود. پس از آن در سال ۱۳۸۶ آلبوم "غربت" را که به جز آهنگ " گل نرگس" آن هم یک بازخوانی از کارهای قدیمی اش بود، راهی بازار کرد .

  

--»محبوبیّت سعید«-- 

 

سعید هنرمند مردمی و خوش صدای موسیقی ایران، که بر خلاف بسیاری از خوانندگان که یک شبه به شهرت می رسند و به همان سرعت هم از یادها میروند، در طی حدود بیست سال فعّالیّت حرفه ای خود، آهسته و پیوسته نغمه های دلنشینش را به گوش هواداران خود رساند و همواره مورد توجّه گروه عظیمی از طرفداران خاص خود قرار گرفت. او یکی از معدود خوانندگانی است که از مسائل حاشیه ای که دامنگیر زندگی بسیاری از هنرمندان می شود ، به دور است .

 

--»گمنامی سعید«-- 

 

هنوز خیلی از طرفداران سعید با اینکه سالها با صدایش زندگی کرده اند، تصویر او را ندیده اند و اینها همه به این خاطر است که او هرگز به دنبال شهرت نبوده و نیست . تواضع و فروتنی این هنرمند محبوب یکی از بارزترین ویژگی های اخلاقی اوست که محبوبیتش را صد چندان کرده . 
سعید پورسعید که به گفته خود و اینطور که پیداست: مقصودش از هنر نه سودای زراندوزی است و نه دغدغه شهرت ...
کسی است که حتی اگر از این پس کار تازه ای هم نخواند، با داشتن آهنگ های خاطره انگیزی چون شعله شکسته، بغض گریه، قسمت و غیره بازهم از یادها فراموش نخواهد شد. پوسترهای رنگارنگ روی جلد نشریّات نه می تواند برای کسی اعتبار بیافریند و نه می تواند کسی را به اصرار در دل مردم جا کند. عادل ترین قاضی زمان است که ثابت می کند چه کسی باید بماند و چه کسی باید برود و تنها صداست که میماند.

 

--»توجه«--

 

این آرشیو به همّت عوامل سایت موزیکستان و با زحمات بی بدیل مدیریت سایت تهیّه و برای دانلود خدمت شما عزیزان عرضه گردیده از کپی برداری بدون ذکر منبع جداً خودداری فرمایید. 

دیدگاه ارسال شده است

نمایش / مخفی کردن دیدگاه ها