موزیکستان

کد بستن راست کلیک

ابزار وبمستر

banner ads


 

 

نام : امید

نام اصلی : امید سلطانی

متولد : ۶ مرداد ۱۳۴۱ در ازنا، لرستان

وفات : در قید حیات

ملیّت : ایرانی

حوزه فعالیّت : خواننده

سبک : پاپ

 

امید سلطانی خواننده محبوب ایرانی، متولّد ۶ مرداد ۱۳۴۵ بچّه چهار محال بختیاری، پل چوبی، ولی بزرگ شده تهران محله نواب می باشد.


امید دارای ۴ خواهر و  ۴ برادر است، پدر وی حاج حسین نام دارد ولی ایشون در قید حیات نیستند.


امید بزرگ خانواده سلطانی هست.


هنگامی امید فهمید صدای زیبایی دارد كه ۹ سال بيشتر نداشت، در نقّاشی كشيدن مهارت بسياز خاصّی دارد  همان طور كه اين مهارت به دخترش ياسمين نيز رسيده است.

 

--»دوره جنگ تحمیلی«--

 

در ۱۸ سالگی در جبهه جنگ ایران و عراق حضور یافت (به عنوان سرباز وظیفه) تا از خاک میهن خویش دفاع کند.


وی بعداً برای تحصیل به ترکیه مهاجرت کرد و در رشته مهندسی معماری مشغول به تحصیل شد و در آنجا برای تأمین نیاز مالی در کاباره‌ها به خواندن پرداخت.

 

--»داستان درویش«--

 

امید میگفت سال ها پیش کـه روی یه تابلویی در ساختمان بزرگی کار می کردم، درویشی منو صدا کرد، وقتی کـه رفتم پایین حرف های عجیبی در باره مـن زد.


درویش بـه امید گفته بود کـه تـو در آینده فرد بسیار مهمّی خواهی شد و میلییون ها نفر برای تـو دست تکان میدهند و بر سر تـو تاج می‌گذارند و حتّی چهره همسر آینده امید رو هم درویش برای امید بـه تصویر کشید.


سال ها گذشت امید بـه ترکیه رفت.

 

--»مهاجرت«--

 

وی بعداً برای تحصیل به ترکیه مهاجرت کرد و در رشته مهندسی معماری مشغول به تحصیل شد و در آنجا برای تأمین نیاز مالی در کاباره‌ها به خواندن پرداخت.


خانه ای کـه امید درآن زندگی می‌کرد، بـه گفته خود امید ۲۵ روز فقط مشغول پاک کردن آن شد.


امید برای درس خواندن بـه ترکیه رفته بود ولی خودش میگفت درس خواندن حقیقتاً جواب نمی داد.


امّا این بار امید بـه دنبال نعمت خدادادی خود رفت، بله صدای خود. دراین بین امید از تحصیلات خود غافل نشد و تحصیلات خود را تا رشته مهندسی ادامه داد


امید نخستین بار در یه کاباره ترکیه ای مشغول بـه خواندن شد.


این صدای جادویی نظر خیلی از صاحب های کاباره رو بخود جلب کرده بود. همانطور کـه خود درویش چهره همسر آینده امید رو برای او بـه تصویر کشیده بود، امید همسر خودرا پیدا کرد، قصّه عشق امید و آرزو بـه گفته خیلی ها مثل قصّه عشق لیلی و مجنون می باشد. همانگونه کـه خود امید در کارت عروسی خود نوشته بود، امید بـه آرزوی خود رسید.


نخستین جرقه بزرگ زندگی امید با آلبوم اوّل او شروع شد.

 

--»آغاز خوانندگی«--

 

موزیک باران نخستین موزیک امید بود با شعر بسیاز زیبای رحمان شکوفه پور و موزیک سازی کیومرث سلیم پور.


امید را خواننده غایب می‌دانستند چون اصلاً تصویری از امید نداشتند، ولی برای نخستین بار تصویر امید را حمید شب خیز پخش کرد. نخستین کنسرت امید هم در یک سالن بزرگ بنام هالیوود پلیدیوم برگزار شد یک سالن بزرگ کـه در آن زمان فقط با حضور ۳ الی ۴ خواننده پر می شد، ولی امید برای نخستین بار بـه تنهایی سالن را پر از جمعیّت کرد.


بعد از آن امید با آلبوم هر دو عاشق با شعر بسیار زیبای استاد جهان بخش پازوکی و از شرکت ترانه دوّمین آلبوم خود را عرضه کرد. سوّمین آلبوم امید حضرت عشق نام داشت، کـه قرار بود این آلبوم هم از شرکت ترانه بـه بازار عرضه شود، ولی بر اثر مسائلی کـه پیش آمد این امر میسّر نشد. امید آلبوم حضرت عشق رابا شرکت کلتکس بـه بازار عرضه کرد.


برای آلبوم چهارّم امید متاسّفانه مشکل ویزا بـه وجود اومد و ایشان علیرغم میل باطنی خود وادار بـه ترک کشور آمریکا شد.

 

امید در همان سال آلبوم چهارم خود بنام پرسه های عاشقانه رابه بازار داد. موزیک یاسمین را برای دخترش یاسمین خواند کـه شعر از خانم ژاکلین و موزیک آنرا محمّد مقدّم ساخته بودند.


سال ۱۳۷۸ آلبوم پنجم امید بنام سربلند از طرف کمپانی کلتکس بـه بازار آمد.

 

--»خواننده های مورد علاقه او«--

 

خواننده های مورد علاقه امید

داریوش، ابی و معین می باشند ولی امید از کوچکی علاقه شدیدی بـه صدای مازیار داشته اسـت.


از شاعرهای محبوب امید نیز می‌توان بـه استاد جهانبخش پازوکی و استاد بابک رادمنش اشاره کرد. امید دوباره بـه کشور آمریکا بازگشت و آلبوم بسیار زیبای پیروزی کـه شعرهای این آلبوم را آقای رادمنش و تنظیم آنرا فرزندش بارن رادمنش بر عهده داشتند وارد بازار کرد.

 

--»توجه«--

 

این آرشیو به همّت عوامل سایت موزیکستان و با زحمات بی بدیل مدیریّت سایت تهیّه و برای دانلود خدمت شما عزیزان عرضه گردیده از کپی برداری بدون ذکر منبع جداً خودداری فرمایید. 

دیدگاه ارسال شده است

نمایش / مخفی کردن دیدگاه ها