موزیکستان

کد بستن راست کلیک

ابزار وبمستر

banner ads


 

 

 

نام : نوش آفرین

نام اصلی : فاطمه عبدی گلنگشی

متولد : ۱ فروردین ۱۳۳۵ در رودبار گیلان

وفات : در قید حیات

ملیّت : ایرانی

حوزه فعالیّت : خواننده و بازیگر

سبک : پاپ 

 

 

 

نوش‌ آفرین با نام اصلی فاطمه عبدی سال ۱۳۳۵ در استان گیلان و در روستای گَلَنگَش، دهستان خورگام، واقع در بخش عمارلوی شهر رودبار زاده شد.

وی از خوانندگان مشهور ایرانی ساکن آمریکاست.

 

--»خانواده او«--


در دوره کودکی پدر و مادرش از یکدیگر جدا شدند.

او فرزند نخست خانواده است و چهار خواهر و دو برادر دارد که حاصل ازدواج دوباره پدرش هستند.

خانواده‌اش از اوایل دوران کودکی او به تهران مهاجرت کردند و در خیابان قصرالدشت ساکن شدند، او در مدرسه ترانه می‌خواند و مورد تشویق دیگران قرار می‌گرفت.

 

--»اوّلین شانس بازیگری«--


در سال ۱۳۵۱ و در سن شانزده سالگی، هنگامی که در دبیرستان کیوان واقع در خیابان مرتضوی تهران مشغول به تحصیل بود و همزمان در یک شرکت مشغول به کار بود، در پی خواندن یک آگهی از جانب استودیو پیام مبنی بر نیاز به یک چهره جدید جوان جهت ایفای نقش در یک فیلم سینمایی به دفتر این استودیو رفت.

نام آن فیلم شورش بود و قرار بود رضا میرلوحی آن را کارگردانی کند، در بین تعداد زیاد دختران جوان متقاضی به دلیل شباهت ظاهری نوش‌ آفرین با آفرین (آفرین عبیسی) که پیش از این هنرپیشه سینما بود و در آن زمان به دلیل ازدواج از هنرپیشگی دست کشیده بود، مورد توجّه فیلمبردار فیلم ایرج صادق‌پور که اتفاقاً همسر آفرین بود، قرار گرفته و به رضا میرلوحی معرفی شد.

نوش‌آفرین به دلیل شرایط سخت استودیو از جمله تعهد با سفته صد هزار تومانی از شرکت در فیلم شورش منصرف شد، در همان سن به کمک فریدون خشنود خوانندگی را آغاز کرد.

 

--»شروع فعّالیّت هنری«--

 

پس از مدّتی توسط یدالله شیراندامی هنرپیشه معروف آن زمان که از دوستان پدرش بود، برای بازی در فیلم قصّه ماهان معرفی شد.

شروع فعّالیّت هنری نوش‌آفرین با توجّه به معیارهای آن زمان جامعه ایران بعدها برایش دردسرساز شد، در زمان شروع فعّالیّت هنریش، اغلب چهره‌های جدید سینمایی در فیلم‌ها نقش‌هایی سکسی ایفا می‌کردند و او هم از این قاعده مستثنی نبود.

نوش‌آفرین با یک مدیر تهیّه بنام مظاهری قرارداد بازی در پنج فیلم را امضاء کرد که در تمامی آن‌ها علاوه بر نقش اول زن بودن، گریزی از برهنه شدن وجود نداشت.

 

--»اوّلین فیلم«--


فیلم اوّل او قصّه ماهان به کارگردانی جواد طاهری فیلمی با مایه‌های عرفانی در تناسخ بود که صحنه‌های عشق بازی و برهنه آن ایجاد جنجال زیادی کرد، این فیلم در دسته‌بندی معمول تجاری آن زمان قرار نمی‌گیرد و موسیقی متن آن به هنرمندی مرتضی حنّانه از تأثیرگذاری خاصّی برخوردار است.

دومین فیلمش دشمن نام داشت که در رده فیلم‌های تجاری خوش‌ساخت قرارگرفت، زیرا خسرو پرویزی کارگردان این فیلم تحصیلکرده بود و با اینکه فیلم‌هایی می‌ساخت که تجاری بودند امّا در مقایسه با فیلم‌های تجاری آن زمان از ساخت بهتری برخوردار بودند.

 

--»ازدواج«--


نوش‌آفرین در این سال‌ها کنار هنرپیشگانی نظیر سعید راد ایفای نقش کرد. 

سعید راد با نام اصلی احمد حق پرست راد (زادهٔ ۴ آبان ۱۳۲۶ در تهران) بازیگر ایرانی در سال ۱۳۵۴ در ۲۸ سالگی با نوش‌ آفرین کـه یکی از بازیگران و خواننده‌های مشهور آن دوران بود ازدواج کرد.

 

--»جدایی«--


نوش‌ آفرین پس از هفده سال زندگی با سعید راد در سال ۱۳۶۲ از او جدا شد.

وی دلیل جدایی خود را از سعید راد سخت‌گیری و حسادت زیاد وی می دانست.

 

--»مهاجرت«--

 

نوش‌ آفرین پس از جدایی از همسر خود ایران رابه مقصد هندوستان ترک کرد و بعد از آن به آمریکا مهاجرت کرد.

 

--»توجّه«--

 

این آرشیو به همّت عوامل سایت موزیکستان و با زحمات بی بدیل مدیریت سایت تهیّه و برای دانلود خدمت شما عزیزان عرضه گردیده از کپی برداری بدون ذکر منبع جداً خودداری فرمایید. 

دیدگاه ارسال شده است

نمایش / مخفی کردن دیدگاه ها