موزیکستان

کد بستن راست کلیک

ابزار وبمستر

banner ads

 

 

 

نام : مدرن تاکینگ

نام اصلی : دیتر بوهلن و توماس آندرس

سال تشکیل گروه : اواخر ۱۹۸۴ در برلین

وفات : در قید حیات

ملیّت : آلمانی

حوزه فعالیّت : خواننده 

سبک : موج نو، یورو دنس، سینث، دنس و پاپ

 

 

مدرن تاکینگ گروه موسیقی محبوب و پرطرفدار پاپ آلمانی بود که اعضای آن دیتر بوهلن و توماس آندرس بودند.

از آن‌ها بعنوان موفّق‌ترین گروه دو نفرهٔ پاپ آلمانی یاد می‌شود.


تعداد زیادی از ترانه‌های این گروه، در زمان انتشارشان رده‌های بالای جدول فروش کشورهای مختلف را به‌خود اختصاص داده‌اند.

از معروف‌ترین آهنگ‌های مدرن تاکینگ می‌توان به آلبوم های «تو قلب منی، تو روح منی» ، «اگه بخوای، میتونی برنده باشی» ، «برادر لویی» ، «تو تنها نیستی» و «آتلانتیس تو را می‌خواند» اشاره کرد.

  

--»تشکیل گروه«--

 

گروه مدرن تاکینگ در اواخر سال ۱۹۸۴ در برلین تشکیل شد (آندرس ۲۱ ساله بود) و به طور غیرمنتظره‌ای با ساختن ترانه «You're My Heart, You're My Soul» (تو قلب منی، تو روح منی) به محبوبیّت فراوانی دست یافت و پس از آن ترانه‌های «You Can Win If You Want»  (اگه بخوای می‌تونی برنده باشی) و «Cheri, Cheri Lady» را ساختند.

آن‌ها در بین سال‌های ۱۹۸۵ و ۱۹۸۷ هر سال دو آلبوم عرضه می‌کردند و آثارشان در سرتاسر تلویزیون‌های اروپا نمایش داده‌می‌شد.

این گروه در سال ۱۹۸۷ از هم گسست، ولی آن دو دوباره در سال ۱۹۹۸ به هم پیوستند و یک بار دیگر در صدر جدول قرار گرفتند.

بوهلن و آندرس دوباره در سال ۲۰۰۳ به دلیل ناسازگاری که با هم داشتند از هم جدا شدند، آن‌ها هیچگاه با یکدیگر رابطهٔ دوستانه‌ای نداشته‌اند.

توماس آندرس به محض جدایی به طور انفرادی شروع به ساخت آثار کرد، در حالی که بوهلن در همان موقع بیشتر وقتش را صرف کاری جدید کرده بود.


مدرن تاکینگ در اروپا، آسیا، آمریکای جنوبی و بعضی از کشورهای آفریقا موفق بود، در سال ۱۹۸۶ ترانه «Brother Louie» در انگلیس رتبه چهارم جدول بهترین‌ها را به دست آورد.

 

--»آغاز فعّالیّت«--

 

اوّلین کار آن ها در اواخر سال ۱۹۸۴ به صورت غیر منتظره ای با تک آهنگ You Are My Heart You Are My Soul در اروپا محبوب شد و همچنین این آهنگ با رتبه ی ۹ وارد Top Ten شدند.


با فروش این تک آهنگ در ۳۵ کشور بزرگ دنیا شماره یک شدند و در کشور خود تا ۶ هفته کامل در اوّل لیست چارت قرار گرفتند.

این آهنگ به تنهایی آنقدر حواشی داشت که ۲۵۰،۰۰۰ نسخه در دنیا به فروش رسانید.

به دنبال آن ترانه دیگری به نام You Can Win If You Want در اواسط سال ۱۹۸۵ ساخته شد که آن هم بدون چون و چرا در رتبه یک هیت ها و در همان آلبوم اوّل (Hit) قرار گرفت .

بدین ترتیب با ۷ ترانه دیگر آلبومی بوجود آمد که The First Album نام گرفت.

بعد از این ۲ آهنگ شاهکار، بار دیگر یک آهنگ انفجاری به نام Cheri Cheri Lady منتشر شد که این ترانه هم مثل بقیه در صدر جدول قرار گرفت، این آهنگ در آلبوم دوّم آن ها به نام Lets Talk About Love قرار گرفت.

این موفّقیّت ها با دو سوپر Hit دیگر نظیر Brother Louie وادامه داشت Atlantis is Calling که هر دوی آن ها در آلبومی به نام Ready for Romance قرار گرفت .

سپس آن ها ششمین تک آهنگ خود را با نام Geronimo's Cadillac در آلبوم چهارّم In The Middle Of Nowhere و هفتمین تک آهنگ خود را با نام Jet air Liner در آلبوم پنجم Romantic Warriors به نمایش در آودند.


آن ها در سال ۱۹۸۶ با آهنگ Brother Louie با رتبه ۴ وارد Top Ten شدند.

پروژه مدرن تاکینگ مانند بیشتر گروه های پاپ اروپایی تقریباً در آمریکای شمالی ناشناخته بود و هرگز در نمودارهای آمریکا ظاهر نشدند، اگر چه آنها شگفت انگیزان درجه یک کانادا بودند. 

دیتر بوهلن از موسیقی جان بخش و ترکیبی ذهن که در آمریکا رواج نداشت حتی قبل از اینکه Modern Talking تشکیل شود استفاده می کرد.

آن ها ۶ آلبوم در بین سال های ۱۹۸۴ تا ۱۹۸۷ منتشر کردند.

در حالی که آنها همچنان پله های موفّقیّت را طی می کردند تلویزیون سراسر اروپا تک آهنگ های آن ها را نمایش می داد سرانجام آن ها ۶۵ میلیون نسخه در ظرف مدّت کمتر از ۳ سال به فروش رسانیدند.

 

--»محبوبیّت در ایران«--

 

مدرن تاکینگ را به جرأت می‌توان از اوّلین گروه‌های غربی دانست که بعد از تشکیل حکومت انقلاب اسلامی ایران از سال ۱۹۷۹ به بعد، وارد ایران شد و از محبوبیّت‌های بسیاری نزد جوانان بهره برد و پوسترهای آنان در همه‌جای ایران خریدار داشت.

 

--»احتمال بازگشت«-- 

 

در سال ۲۰۰۶ بوهلن در آهنگی به نام «Bizarre Bizarre» یک پیغام محرمانه قرار داد که در آن گفته بود: «There will never be an end to Modern Talking» «ما نمی‌خواهیم به کار مدرن تاکینگ پایان بدهیم!» بعد از روشن شدن این موضوع دیتر در مصاحبه‌ای اعلام کرد: «He meant to say that music of Modern talking will live forever» «منظور این بوده که مدرن تاکینگ برای همیشه زنده خواهد بود!»

 

--»فروش«--

 

فروش کلّ تمامی آلبوم‌های مدرن تاکینگ طبق گفته شرکت Sony Bmg در جهان صرف‌نظر از کپی‌های غیر قانونی بیش از ۱۲۰٬۰۰۰٬۰۰۰ نسخه است و بر اساس آمار همین کمپانی بزرگ در ژون سال ۲۰۰۳ پروژه عظیم مدرن تاکینگ پر فروش‌ترین گروه در تاریخ موسیقی آلمان شد حتی بیشتر از فرانک فاریان در پروژه‌ای نظیر بانی ام و گروه‌های دیگری مانند ساندرا کرتو، اسکورپیونز و گروه هوی متال آلمانی‌ زبان بزرگی به نام رامشتاین .

 

--»رکوردها«-- 

 

* مدرن تاکینگ تنها گروهی در آلمان بوده که پنج‌ بار به طور متوالی در رده اوّل جدول قرار گرفته‌ است.

* ترانه معروف آن‌ها، «You're My Heart, You're My Soul» در ۸۱ کشور رتبه اوّل را به دست آورد و ۹٬۰۰۰٬۰۰۰ نسخه از‌ آن به فروش رفت.

* آلبوم اوّل آن‌ها به مدّت ۳۰۱ روز در چارت آلمان بود که حدود یک ماه آن را با رتبه ۱ حضور داشت و ۱۲۶ روز در لیست ۱۰ آلبوم برتر قرار گرفت.

* ترانه «Cheri Cheri Lady» در ۱۱ کشور رتبه اوّل را به دست آورد، از جمله: لبنان، اسرائیل، آلمان، اتریش و یونان.

* ترانه «Brother Louie, برادر لویی» در انگلیس تا ۸ هفته رتبه چهارّم جدول را داشت.

* در سال ۱۹۸۸، ۸۸ میلیون نسخه از آثارشان به فروش رسید.

* در سال ۱۹۹۸، در زمان بازگشتشان، هفتمین آلبومشان به نام «Back for good»، در همان هفته اوّل ۷۰۰٬۰۰۰ نسخه در آلمان فروش کرد.

* در سال ۱۹۹۸ پس از بازگشت دوباره گروه، در اوّلین کنسرتشان که خارج از آلمان در شهر بوداپست مجارستان برگزار شد، ۲۱۴٬۰۰۰ تماشاگر حضور داشتند و چندی بعد در شبکه ام‌ تی‌ وی نشان داده شد.

* در سال ۱۹۹۹ سوّمین بازخوانی ترانه «Brother Louie» رتبه پنجم را در جدول آثار دنس در انگلیس به دست آورد.

* ترانه «Sexy Sexy Lover» جز بیست اثر اوّل جدول ام‌ تی‌ وی در اروپا بود.

* در سال ۲۰۰۲ در منچستر، جایزه بهترین گروه پاپ آلمان را گرفتند.

 

--»توجه«--

 

این آرشیو به همّت عوامل سایت موزیکستان و با زحمات بی بدیل مدیریت سایت تهیّه و برای دانلود خدمت شما عزیزان عرضه گردیده از کپی برداری بدون ذکر منبع جداً خودداری فرمایید. 

دیدگاه ارسال شده است

نمایش / مخفی کردن دیدگاه ها