موزیکستان

کد بستن راست کلیک

ابزار وبمستر

banner ads

 

 

 

 

نام : حاج مهدی رسولی

نام اصلی : مهدی رسولی

متولّد : ۱۲ مرداد ۱۳۶۷ در زنجان

وفات : در قید حیات

ملیّت : ایرانی

حوزه فعّالیّت : مدّاحی 

سبک : نوحه، روضه خوانی و شور

 

 

 

مهدی رسولی متولّد ۱۲ مرداد ۱۳۶۷ در زنجان، از مدّاحان خوب ایرانی است.
حاج مهدی رسولی از جوانان حزب الله زنجان و از مدّاحان پرآوازه و صاحب سبک زنجانی است که خیلی زود توانست جای خود را میان مردم باز کند.

وی در یک خانواده کاملاً مذهبی و انقلابی بزرگ شد و تنها یک برادر به نام محمّد دارد.

پدر در زمان جنگ مسئول ستاد تیپ ۳۶ انصار بود که ۲/۵ سالگی وی در آبان ۱۳۶۹ در کردستان به شهادت رسید که عصر روز شهادت پدر، برادر کوچکتر یعنی محمّد متولّد شد.

 

--»تحصیلات«--

 

ابتدایی و راهنمایی را در مدرسه شاهد گذراند و در دبیرستان و پیش دانشگاهی هم در مدرسه نمونه دولتی تحصیل کرد و عشق دانشگاه امام صادق و حوزه بود و نیز ﻋﻠﯽ‌ رﻏﻢ ﻗﺒﻮﻟﯽ در داﻧﺸﮕﺎه ﻋﻼﻣﻪ ﻃﺒﺎﻃﺒﺎﯾﯽ و داﻧﺸﮕﺎه ﺗﻬﺮان، ﺑﻪ‌دﻟﯿﻞ ﺷﺮایط ﺧﺎﻧﻮادﮔﯽ ﻣﺠﺒﻮر ﺷﺪ در داﻧﺸﮕﺎه دولتی زﻧﺠﺎن و در رﺷﺘﻪ ﻣﻬﻨﺪﺳﯽ ﻋﻤﺮان ادامه تحصیل دهد.

 

وی فارغ التحصیل مهندسی عمران از دانشگاه سراسری زنجان و لیسانس مدیریت امور فرهنگی و فوق لیسانس علوم قرآن و حدیث از دانشگاه دارالحدیث می باشد.

 

--»علاقه به مدّاحی«--

 

به واسطه نگاه و محبّتی که مادرش به جلسات امام حسین (ع) داشت از همان دوران کودکی بردن او به مجالس روضه شیفته مدّاحی شد و یکی از افتخاراتش اینه که اوّلین روضه ها رو از حاج علی اصغر آقای زنجانی شنیده است.

 

--»شروع مدّاحی«--

 

وارد مدرسه که شد از کلاس دوّم و سوّم ابتدایی شروع به خواندن قرآن و شرکت در گروه سرود و تواشیح کرد و آرام آرام به طرف مدّاحی کشیده شد.

در سال ۱۳۷۷ وقتی ۱۰ ساله بود برای اوّلین بار با نوحه ای از کویتی پور در جلسه حاج آقا شبیری شروع کرد به خواندن که مورد تحسین او قرار گرفت. 

امّا بصورت حرفه ای و جدّی از سال ۱۳۷۸ با جمعی از فرزندان شهداء و ایثارگران، هیئتی به اسم علی اصغر، وارثان شهداء را تشکیل داد و بعد وارد هیئت رزمندگان زنجان شد.

 

--»ازدواج«--

 

حاج مهدی رسولی در سال ۱۳۸۸ وقتی ۲۱ ساله بود با یک خانواده مذهبی از سادات و انقلابیون که از دوستان مرحوم پدرش بودند وصلت کرد.

ثمره این زندگی یک فرزند بنام محمّدجواد است که نام پدر را روی وی گذاشته است.

 

--»ورود به حسینیه اعظم«--

  

مهدی در روز عاشورا سال ۱۳۸۸ اوّلین نوحه را در حسینه اعظم زنجان خواند که به زبان عربی و کاملاً برخواسته از ادبیات و گفتمان عاشورایی بود که جایگاه خوبی هم بین مردم باز کرد.

 

--»دوستی با میثم مطیعی«--

  

میثم مطیعی را از زمانی که در اردوهای راهیان نور شرکت می کرد به صورت دورادور میشناخت و با ایشان ارتباط داشت که خیلی کم بود.

امّا بعد از مطرح شدن ایشان؛ چون نگاهشان به هم نزدیک بود و اخلاق و سلیقه و افق فکری آقای مطیعی را می پسندید نقاط همکاری بین آنها بیشتر شد.

 

--»بزرگترین توفیق«--

 

تاکنون چند مرتبه در محضر رهبر انقلاب، مدّاحی کرده است و آن را توفیق بزرگی در زندگی خود می داند.


--»مدّاحی آذری«--

 

وی علاوه بر زبان فارسی و عربی به زبان مادری یعنی آذری هم مدّاحی می کند و معتقد است که برای آذری ها نوحه حماسی با زبان فارسی اغنا کننده نیست و در کنار فضای حماسه، زبان آذری از چاشنی روضه ای خوبی هم برخوردار است.

 

به همین خاطر روضه های آذری سوز و گداز خاصی دارد.

 

--»توجّه«--

 

این آرشیو به همّت عوامل سایت موزیکستان و با زحمات بی بدیل مدیریت سایت تهیّه و برای دانلود خدمت شما عزیزان عرضه گردیده از کپی برداری بدون ذکر منبع جداً خودداری فرمایید. 

دیدگاه ارسال شده است

نمایش / مخفی کردن دیدگاه ها