موزیکستان

کد بستن راست کلیک

ابزار وبمستر

banner ads

 

 

 

 

نام : جیمی مراد

نام اصلی : جمشید علیمرادی

متولّد : ۱۲ اسفند ۱۳۲۲ در تهران

وفات : ۲۲ خرداد ۱۳۹۹ در آمریکا

ملیّت : ایرانی

حوزه فعّالیّت : خواننده

سبک : پاپ

 

 

 

جمشید علیمراد معروف به جیمی مراد، متولّد ۱۲ اسفند ۱۳۲۲ در خیابان پیروزی تهران است که بیش از ۵ دهه سابقه فعّالیّت در زمینه موسیقی را دارد و ساکن لس آنجلس آمریکاست.

او ترانه هایی چون شکار آهو و جشن بادبادک‌ها و ایران و چند آلبوم شاد را منتشر کرده و بعد از خروج از ایران در آمریکا نیز فعّالیّتش را ادامه داده و پیشرو در زمیبنه موسیقی ایرانی در آنجا بود. 


--»سال های فعّالیّت«--


او در دههٔ ۴۰ خورشید با گروه اعجوبه‌ها به شهرت رسید.

جمشید علیمراد، بیش از پنجاه سال خوانندگی را در کارنامه خویش ثبت کرده‌است.

 

--»شروع کار هنری«--

 

جمشید علیمراد آلبوم های زیادی را تا به حال در بازار منتشر کرده است و بیشتر آلبوم های او شاد بوده و بسیار پر انرژی می باشند. 

بعد از انقلاب به خارج از کشور و فعّالیّت هنری خود را در آنجا ادامه داد. 

وی سال‌های اوّل انقلاب وارد دنیای حرفه‌ای موسیقی شد و سپس موفّق شد با خواننده های غربی و اروپایی نیز همکاری داشته باشد و به عنوان آهنگساز و خواننده در آمریکا فعّالیّت کند.

او در ادامه فعّالیّت هنری خود با معروف ترین آهنگ سازان و خوانندگان ایتالیایی همکاری کرده و به اجرای ترانه هایی به ایتالیایی پرداخت.

 

--»از شایعه تا واقعیّت«--

 

صفحه اینستاگرامی شبکه ماهواه‌ای تپش در رابطه با مرگی این خواننده قدیمی نوشت:

به پرده آخر می‌رسیم و متأسفانه اینبار دیگر این خبر تنها یک شایعه نیست بلکه آوای درد است و غم، دلتنگی‌ست و ادامه راهی بدون او، خداحافظی با هنرمندی که آرام بود و با تواضع، صحنه را می‌شناخت و تماشاچی را مبهوت خود می‌کرد. 

جمشید علیمراد یک استثناء بود، هنرمندی منحصر بفرد.

جمشید عزیزمان را از دست دادیم ولی یادش همیشه در دلهایمان جاودانه خواهد ماند، لبخندش، خاطره‌هایش و صدای پرطنینش، صندلیش در شب نشینی‌های نوروزیمان خالی خواهد ماند.

جمشید عزیزمان مدّت زیادی با بیماری سرطان نبرد کرد و نخواست هیچ کس جزء چند تن از دوستان نزدیکش از این ماجراء با خبر شوند.

 

--»فوت«--


جمشید علیمراد، در تاریخ بیست و دوّم خرداد سال ۱۳۹۹ خورشیدی، بر اثر بیماری سرطان در سن ۷۶ سالگی در شهر لس آنجلس آمریکا دیده از دنیا فروبست.

 

روحش شاد و یادش گرامی./

 

--»توجّه«--

 

این آرشیو به همّت عوامل سایت موزیکستان و با زحمات بی بدیل مدیریت سایت تهیّه و برای دانلود خدمت شما عزیزان عرضه گردیده از کپی برداری بدون ذکر منبع جداً خودداری فرمایید. 

دیدگاه ارسال شده است

نمایش / مخفی کردن دیدگاه ها