موزیکستان

کد بستن راست کلیک

ابزار وبمستر

banner ads

 

 

 

 

نام : گروه ایشان

نام اصلی : ایمان و رخشان فروتن

متولّد : ۲۲ مهر ۱۳۳۶ در تهران - ایمان

وفات : در قید حیات

ملیّت : ایرانی

حوزه فعّالیّت : خواننده

سبک : الکترونیک

 

 

 

گروه "ایشان" متشکل از دو برادر تحصیل کرده و خواننده بنام های ایمان و رخشان فروتن است كه نام گروهشان ترکیبی از این دو اسم است.

این گروه در اوایل دهه شصت تشکیل شد و شروع به فعّالیّت کرد.

 

--»تحصیلات«-- 

 

ایمان فروتن دارای مدرک (Ph.D) دکترای الکترونیک و رخشان دارای مدرک B.S در این زمینه می باشند که در زمینه ی موسیقی هم سررشته دارند و آهنگسازی و تنظیم تمامی آثار این گروه تا بحال بطور مشترک توسط دو برادر انجام گرفته است.

 

 --»گروه پاپیون«-- 

 

برادران فروتن ابتدا گروه پاپیون را به همراه چندتن از دوستان خود تاسیس کردند و بعداز جدایی از دوستان این دو برادر گروه ایشان را بنا نهادند.


 --»خانواده«-- 

 

پدر و مادرشان فرهنگی و دبیر بودند.

پدرشان دبیر شیمی در مدرسه آذر و مروی و مادرشان رییس دبیرستان شیرین در میدان ژاله قدیم بود.

 

--»شروع کار«-- 

 

گروه ایشان به اسپانسری "کلاب ایکس" شروع به کار کرد و در سال ۱۳۷۳ اوّلین آلبوم خود که همنام گروه بود را روانه بازار کردند و نوع جدیدی از موسیقی را به جامعه‌ی ایرانی معرفی کردند که قطعاً کسی پیش از آن نشنیده بود. 

موسیقی این آلبوم فضاسازی و بیت‌های‌ تازه‌ای (حداقل با تم شرقی و شعر ایرانی) ارائه می‌کرد. 

در مجموع ۵ آلبوم از این گروه منتشر شد که از بهترین آهنگ های این گروه می توان به گل یخ، تولّد، قهر و آشتی و تب تو اشاره کرد.

 

--»سبک«-- 

 

بی‌شک، ریشه‌های این گروه وام گرفته از موسیقی روز پاپ غربی بود و تلاش جهت ایرانیزه کردن این ریتم‌های جدید با استفاده از ساز و کارهای الکترونیک بود، چیزی که در آلبوم‌های بعدی گروه جلوه‌ی بیشتری پیدا کرد و فرم الکترونیک ترانه‌ها برجسته‌تر شد، ترانه‌ی تبِ تو شاید ماندگارترین اثر این گروه بوده و هست.

  

--»در آخر«-- 

 

گروه بعد از این پنج آلبوم، دیگر کار جدیدی منتشر نکرد و تمام شد.

ایمان فروتن بعد از آن آلبوم تاک را برای سیاوش قمیشی تنظیم کرد و سپس شد دکتر ایمان فروتن و رخشان امّا موسیقی را تفریحی دنبال کرد و هر از گاهی در کلاب‌ها و بارهای محلّی با یک کیبورد برای تماشاچیان و دل خودش می‌خواند و برنامه اجراء می کند.

 

--»توجّه«--

 

این آرشیو به همّت عوامل سایت موزیکستان و با زحمات بی بدیل مدیریت سایت تهیّه و برای دانلود خدمت شما عزیزان عرضه گردیده از کپی برداری بدون ذکر منبع جداً خودداری فرمایید. 

دیدگاه ارسال شده است

نمایش / مخفی کردن دیدگاه ها