موزیکستان

کد بستن راست کلیک

ابزار وبمستر

banner ads

 

 

 

 

نام : فرامرز آصف

نام اصلی : فرامرز آصف نخعی

متولّد : ۵ آبان ۱۳۲۷ در آبادان، خوزستان

وفات : در قید حیات 

ملیّت : ایرانی

حوزه فعّالیّت : خواننده، آهنگساز، ترانه سرا و ورزشکار

سبک : پاپ، راک، موسیقی جهانی، کمدی و عصر جدید

 

 

 

فرامرز آصف نخعی با نام هنری فرامرز آصف زاده ۵ آبان ۱۳۲۷ در خوزستان، آبادان خوانندهٔ، آهنگساز و ترانه‌سرا سبک پاپ و ورزشکار سابق ایرانی است.


 --»خانواده«-- 


پدرش رئیس دارایی دخانیات بود، به همین دلیل مسافرت و مأموریت‌های فراوانی داشت و بخش عمده ای از سفرش به خوزستان بود به همین دلیل او در آبادان به دنیا آمد.

یک خواهر او در اهواز و خواهر دیگر در خرمشهر به دنیا آمد.

فرامرز آصف می‌گوید وی هیچ‌کدام از این شهرها را ندیده بود تا بیست و دو سالگی که برای حضور در مسابقات به خوزستان پای گذاشت.

 

 --»ازدواج«-- 

 

فرامرز آصف در تاریخ ۳ مرداد ۱۳۸۰ با یلدا آصف ازدواج نموده است وی در حال حاضر در ایالت کالیفرنیای آمریکا مقیم است و یک دختر و یک پسر دارد.

 

 --»تحصیلات«-- 

 

فارغ التّحصیل لیسانس رشته معماری از دانشگاه کالیفرنیای جنوبی در سال ۱۳۵۹ می باشد.

  

--»علاقه به خوانندگی«-- 

 

بهرام افشارزاده دربارهٔ او می‌گوید: فرامرز آصف پسر تحصیل کرده‌ای بود که مدارج تحصیلی را تا بالاترین سطح گذرانده بود. ورزشکار خیلی خوبی هم بود. البته همان موقع هم ته صدایی داشت و کارهای هنری را هم دوست داشت گاهی هم برای ما می‌خواند البته وقتی این‌ها می‌روند خارج، جذب فضای آن فضاها می‌شوند به هر حال یک اتّفاقاتی هم در آن سال‌ها افتاد.

یکسری برخوردهای تند شد. این‌ها ورزشکار بودند و رفتند و بعد وارد فضاهای دیگری شدند شاید اگر ما با رأفت اسلامی بیشتری در رأس ورزش کشورمان با قهرمان‌هایی از این دست برخورد می‌کردیم، می‌شد خیلی‌ها مثل آصف را هم برگرداند همین‌جا و کاری کرد که مواضع شان عوض شود.

  

--»علاقه به ورزش«-- 

 

استعداد ورزشی اش از دبیرستان و مسابقات داخلی در مدارس کشف شد.

با تشویق یکی از اساتیدش بنام احمد ایزدپناه در تعطیلات تابستانی در امجدیه تمرین می کرد، همزمان در مسابقات دانشکده افسری هم حضور داشت و همیشه جزء نفرات برتر بود.

  

--»قهرمانی«-- 

 

وی مدال برنز بازی‌های آسیایی ۱۹۷۴ تهران در رشته پرش سه‌گام را کسب کرده و حّد نصاب ۱۶ متر و ۸ سانتیمتری او به مدّت ۳۳ سال رکورد پرش سه‌گام ایران بود. ظاهراً به استرالیا مهاجرت کرده و دیگر در کالیفرنیا ساکن نمی‌باشد.

او به دنبال کسب مدال برنز در رشته پرش سه گام در بازی‌های آسیایی سال ۱۹۷۴ در تهران و رکورددار پرش سه گام ایران، دانشگاه جنوب کالیفرنیا به فرامرز آصف بورس تحصیلی ورزشی اعطاء نمود و بدین طریق وی راهی آمریکا شده و برای مدّت چهار سال به تیم دو و میدانی این دانشگاه پیوست.

 

--»سبک«-- 


موسیقی فرامرز آصف در عین حال که از فرهنگ، هویّت و میراث ایرانی الهام و تأثیر گرفته، دارای چاشنی‌های موسیقی آمریکای جنوبی و اروپایی نیز می‌باشد. آلبوم‌های افرا ۱ و ۲، سیمین بر، جنگ و صلح، ترمه و یاس و قشنگ روزگار تاکنون از این خواننده انتشار یافته‌ است.

 

--»آلبوم ها«-- 

 
  • ۱۳۶۳/۱۹۸۴ - افرا ۱
  • ۱۳۶۷/۱۹۸۸ - افرا ۲
  • ۱۳۶۹/۱۹۹۰ - افرا ۲٫۱
  • ۱۳۷۰/۱۹۹۱ - ضیافت (همراه با مهستی و ستار)
  • ۱۳۷۲/۱۹۹۳ - افرا ۳
  • ۱۳۷۷/۱۹۹۸ - افرا ۴ (جنگ و صلح)
  • ۱۳۸۱/۲۰۰۲ - افرا ۵ (ترمه و یاس)
  • ۱۳۸۵/۲۰۰۶ - افرا ۶ (قشنگ روزگار)
  • ۱۳۸۷/۲۰۰۸ - افرا ۷ (بهترین‌های ۲۵ سال)
  • ۱۳۸۸/۲۰۰۹ - افرا ۸ (نسل سوم)

 

--»علاقه به امام رضا (ع)«-- 

 

وی اعتقاد فراوانی به مشهد و امام رضا (ع) دارد و عاشق امام رضا (ع) هست و توسّل به حرم امام رضا (ع) را در حکم دوپینگ برای خود می داند.


--»بازگشت به ایران«-- 

 

بهرام افشارزاده که یکی از مدیران پرنفوذ ورزشی و از دوستان صمیمی فرامرز آصف است، چندین بار تلاش کرد که شرایط بازگشت آصف به کشور ایران را فراهم کند که به نتیجه نرسید.

 

--»توجّه«--

 

این آرشیو به همّت عوامل سایت موزیکستان و با زحمات بی بدیل مدیریت سایت تهیّه و برای دانلود خدمت شما عزیزان عرضه گردیده از کپی برداری بدون ذکر منبع جداً خودداری فرمایید. 

دیدگاه ارسال شده است

نمایش / مخفی کردن دیدگاه ها