موزیکستان

کد بستن راست کلیک

ابزار وبمستر

banner ads

 

 

 

نام : امیر شاملو

نام اصلی : امیر شاملو

متولد : بهمن ۱۳۳۳ در تهران

وفات : در قید حیات

ملیّت : ایرانی

حوزه فعالیّت : خواننده

سبک : پاپ و موسیقی مردمی

 

 

 

امیر شاملو متولّد بهمن ماه ۱۳۳۳ در تهران می باشد.

از سال ۱۳۵۳ شروع به فعّالیّت هنری کرد و در همان موقع با آقای سعید مهناویان آشنا شد که ایشان کارهای زیادی توسط خوانندگان مختلف برای شرکت آونگ تهیّه می کردند.

 

--»شروع فعّالیّت هنری«--

 

شاملو در معیّت ایشان (سعید مهناویان) کاستی را به عنوان گریه نکن تهیّه و توسط همان شرکت آونگ به بازار عرضه کرد که خوشبختانه با استقبال خوبی روبه رو شد و بعد از آن در سال ۱۳۶۲ کاست موج را با همکاری چندی از خواننده ها از جمله جواد یساری، احمد مؤمنی، هوشنگ نادری و حسن عرب به بازار عرضه کرد که در آن آلبوم دو عدد آهنگ به نامهای عادت و نمیشه را خواند و در سال ۱۳۷۲ کاست امین تهیّه و پخش شد.

در سال ۱۳۷۴ کاست عاشقم من با آهنگهای سعید مهناویان و بابک رادمنش را تهیّه و روانه بازار کرد.

در سال ۱۳۷۵ کاست یا لیلی با آهنگهای سعید مهناویان عرضه شد و در سال ۱۳۷۶ آلبوم خانم خانمها با آهنگهای آقای سعید مهناویان و علی فخاری را تهیّه و روانه بازار کرد.

در سال ۱۳۷۷ آلبوم نماز عشق با آهنگهای آقایان علی فخاری و سعید مهناویان تهیّه و روانه بازار شد و اخیرا در سال ۱۳۸۲ آلبوم شهر و چراغون کنید توسط مؤسسه فرهنگی هنری نوای رامشه با کمک آقایان مجتبی شاهعلی و محمّدرضا احمدیان تولید و روانه بازار گردید.

 

--»آلبوم جدید«-- 

 

در آخر وی آلبومی در دست تهیّه دارد به نام عشق من جای تو خالی که بیش از ۸۰% کارهای آن انجام گردیده است و منتظر دریافت مجوز نهایی از وزارت محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی است، که به زودی منتشر خواهد شد.

 

--»کانامه هنری«-- 

 

در کانامه هنری امیر شاملو ۱۲ آلبوم از جمله امین، عاشقم من، بلا بلا، دو همزاد، دختر بندری، عشق من جای تو خالی، فردا خیلی دیره و .... و تعداد ۲ تک آهنگ به چشم میخورد.

 

--»آهنگ ساز ها و ترانه سراها«-- 

 

عمده کارهای امیر شاملو که تا کنون ساخته و منتشر شده است با آهنگ سازی، آهنگ سازانی همچون سعید مهناویان ، بابک رادمنش ، علی فخاری و مجید رضازاده می باشد و ترانه سایی، ترانه سرایانی همچون سعید مهناویان ، بامداد جویباری ، علی فخاری ، بهمن میری ، حسین چتر نور ، بابک رادمنش و شهره قائد می باشد.

 

--»توجه«--


این آرشیو به همّت عوامل سایت موزیکستان و با زحمات بی بدیل مدیریت سایت تهیّه و برای دانلود خدمت شما عزیزان عرضه گردیده از کپی برداری بدون ذکر منبع جداً خودداری فرمایید. 

دیدگاه ارسال شده است

نمایش / مخفی کردن دیدگاه ها