موزیکستان

کد بستن راست کلیک

ابزار وبمستر

banner ads

 

 

 

 

نام : احمد معینی

نام اصلی : احمد معینی مهر

متولّد : ۱۳۲۲ در تهران

وفات : ۱۳۶۹ در ترکیه

ملیّت : ایرانی

حوزه فعّالیّت : خواننده

سبک : کوچه بازاری

 

 

 

احمد معینی متولّد ۱۳۲۲ در شهر تهران است، مادر و پدرش اصالتاً کاشانی می باشند.

 

معینی از اوایل دهه ۴۰ شروع به خوانندگی کرده و دقیقاً نمی توان گفت چند تا ترانه اجراء کرده است ولی بیشتر ترانه های این استاد در صفحه گرام عرضه شده است که متأسفانه تعداد معدودی از این آثار قابل دسترس است.

 

--»خانواده«--

 

پدرش حسن نام داشت. 

احمد معینی دارای سه فرزند پسر با نام های سعید، فرید، وحید و یک فرزند دختر می باشد که هم اکنون دختر احمد معینی در خارج از کشور زندگی می کند.

متاسفانه از پسرهای احمد معینی اطلاع دقیقی در دست نیست.

 

--»شروع فعّالیّت«--

 

شروع فعّالیّت خوانندگی وی از اوایل دهه ۱۳۴۰ می باشد و از اوّلین ترانه هایش می توان به ترانه مزار آرزوها و ترانه اشک یتیم (مادر) اشاره کرد و از آهنگ سازانی که با احمد معینی همکاری داشتند میتوان به سعید مهناویان، مرتضی ابوطالبی، مهرداد، مهموری و غیره اشاره نمود.

 

--»معینی و مهناویان«--

 

احمد معینی قبل از معروفیّت به کار جگرکی مشغول بوده است که او هم به سهم خود در میان خوانندگان مردمی و ترانه‌های لاله‌زاری طرفداران زیادی داشت.

او نیز از کشف‌های سعید مهناویان بود و نخستین ترانه‌اش را استاد مهناویان برایش ساخت و او را پشت میکروفن استودیوی ضبط و روی سن برد.

ناگفته نماند احمد معینی به خاطر استعداد و صدای زیبایی که داشت به سرعت میان مردم جای خودش را باز کرد و شهره شهر شد. 

 

--»خوانندگان زمان او«--


از خوانندگان زمان احمد معینی می توان به مرحوم استاد داوود مقامی، مرحوم حسن عرب، مرحوم مصطفی رستمی، حسن نصیری، جهانگیر کاشانی، جواد یساری، عبّاس قادری، جمشید نجفی و هوشنگ نادری اشاره کرد.

 

--»وفات«--

  

احمد معینی در روز ۲۱ تیرماه سال ۱۳۶۹ به طور ناگهانی و ناباورانه در کشور ترکیه دار فانی را وداع گفت.

 

مزار این خواننده خوش صدا در ابن بابویه شهرری تهران است، مزار او در ورودی حرم ۲۰۰ متری سمت راست حرم در آرامگاهی خانوادگی دفن است.

 

--»توجّه«--

 

این آرشیو به همّت عوامل سایت موزیکستان و با زحمات بی بدیل مدیریت سایت تهیّه و برای دانلود خدمت شما عزیزان عرضه گردیده از کپی برداری بدون ذکر منبع جداً خودداری فرمایید. 

دیدگاه ارسال شده است

نمایش / مخفی کردن دیدگاه ها