موزیکستان

کد بستن راست کلیک

ابزار وبمستر

banner ads

 

 

 

نام : عبّاس قادری

نام اصلی : عبّاس قادری

متولد : ۲۶ شهریور ۱۳۲۶ در تهران

وفات : در قید حیات

ملیّت : ایرانی

حوزه فعالیّت : خواننده

سبک : پاپ، سنّتی و عامه پسند

 

 

عبّاس قادری (زادۀ ۲۶ شهریور ۱۳۲۶ در تهران) یکی از خوانندگان قدیمی به سبک موسیقی مردمی در ایران است. او در سال‌های آغازین دهه‌ی ۱۳۵۰ با اجرای ترانه‌های، «بدنام» و «زیارت» (زوّار) به شهرت دست یافت

 

--»از مدرسه تا خوانندگی«--


در خیابان ژاله تهران بدنیا آمد و در مدرسه هدف درس خواند.

 

فعّالیّت هنری اش از دوران مدرسه بعنوان پیش آهنگ خوان شروع کرد، امّا بصورت جدی از ۱۸ سالگی بود که با خوانندگی در تئاتر جامعه باربد وارد این عرصه شد.


مدّتی در کلاس های اسماعیل مهرتاش در کنار شجریان، وفایی و گلپا دوره موسیقی را گذراند و با آهنگ اوّل خود بنام چیزی که عوض داره گله نداره سر زبان ها بیفتد این آهنگ در رادیو ملّی نیز بارها پخش شد.

 

--»موسیقی فیلم«--


قادری با آهنگسازی افرادی چون انوشیروان روحانی در ۷۰ فیلم قبل از انقلاب بعنوان خواننده حضور داشت آهنگ بدنام و زیارت نیز از جمله خاطره انگیزترن آهنگ های آن دوران وی بود.

بعد از انقلاب ترجیح داد در ایران بماند و مجوز فعّالیّت بگیرد، کاری که هیچ وقت ممکن نشد و او برای ادامه زندگی مجبور به خوانندگی در عروسی ها و مراسمات مختلف شد.

 

عبّاس قادری زمانی سرپرست بخشی از کارخانه روغن‌ نباتی قو بود ولی مدّت هاست به همراه برادرانش در کار طلا و جواهرسازی نیز می باشد.


--»رکورد ۸۳۰ آهنگ«--

 

بعد از حدود پنجاه سال فعّالیّت، حدود ۸۳۰ آهنگ در آلبوم ها و سبک های مختلف از وی به چشم می خورد که دنیای از خاطر و نوستالژی برای میلیون ها نفر را دارد.

عبّاس قادری سال ها پیش ازدواج کرده است، ثمره این ازدواج دارای دو دختر و دو پسر به نام های علیرضا و شهرام است، شهرام در کار موسیقی است که در حال حاضر بعنوان آهنگساز موسیقی پدر فعّالیّت می کند، علیرضا نیز مجری شبکه های تلویزیونی خصوصی می باشد.


--»خواننده های مورد علاقه او«--


شجریان و اصفهانی و پسر آقای ایرج (احسان خواجه امیر) از خواننده های مورد علاقه اوست و در مورد آنها اینگونه می گوید، کار آنها محتوا دارد ولی خیلی‌ های دیگر از خواننده ها که روزی هزاربار هم کارشان از کانال‌ های مختلف داخلی و خارجی پخش می‌ شود، هیچ محتوایی ندارد.

--»آغاز فعّالیّت های حرفه ای«--

 

فعّالیّت هنری عباس قادری به طور جدی و حرفه ای از سن هجده سالگی آغاز شد، که باید راهنمایی ها و تشویق های استاد انوشیروان روحانی را یکی از مهمترین عوامل آغاز فعّالیّت جدّی و حرفه ای او دانست.

اوّلین آهنگ عباس قادری آهنگی بود به اسم ” چیزی که عوض داره گله نداره” که بعد از عرضه، با استقبال خوبی از طرف مردم رو به رو شد و بعد از این آهنگ او صدها ترانه خاطره انگیز دیگر هم اجرا کرد . 


--»نام تعدادی از آلبوم های وی«--


آدم عاقل

گل بانو

بچّه های ایرانی

محبّت

خوش آمدی

سقّا خونه

دور هم بودن

ناز گلکم 

تک آهنگها و ....

  

--»توجه«--

 

این آرشیو به همّت عوامل سایت موزیکستان و با زحمات بی بدیل مدیریّت سایت تهیّه و برای دانلود خدمت شما عزیزان عرضه گردیده از کپی برداری بدون ذکر منبع جداً خودداری فرمایید. 

دیدگاه ارسال شده است

نمایش / مخفی کردن دیدگاه ها